İzmir Lokma Hizmetleri

02Tem 2018

Manisa lokma tatlısı İzmir lokma tatlısından biraz farklı bir yapılışı ve sunumu vardır. Burada yapılan daha çok şerbetsiz servis edilen keteye benzer bir hamur işidir. Manisa halkını İzmir lokma ile tanıştırdıktan sonra artık şerbetsiz lokma tüketimi azalmaya başlamıştır. İyi bir şekilde imal edilen ve sunulan lokma tatlısının yerini hiçbir şey kolay dolduramaz. Bal lokma olarak birinci sınıf malzemelerle sağlıklı ve lezzetli bir üretim yapmaktayız.

Manisa lokma anlayışının değişmesinde bu sağlıklı ve lezzetli üretimin önemi büyüktür. Manisalıların bu lezzet şöleni ile tanışması ile birlikte artık İzmir lokma bağımlısı olma yolunda ilerlemektedirler. Değişik sunumlarımız ile farklı bir Lokmacılık anlayışını ortaya koymaktayız. Lokma tatlısının sıradan bir tatlı olmayıp altında yatan maneviyatın önemini bilerek hizmet vermekteyiz. İnsanların paylaşma ve dayanışma arzularını en iyi bir şekilde yerine getirmekteyiz.

Manisa lokma anlayışındaki değişim

Manisa lokma anlayışındaki değişimin bir numaralı etkisinin İzmir lokma tatlısındaki kalite ve lezzet olduğunu söylemiştik. Bir diğer etken ise İzmir lokma fiyatındaki değişimlerin de halkın yararına olmasıdır. Gelişen teknolojinin bu sektöre uyarlanması ile lokma imalatı çok daha pratik bir hale gelmiştir. Böylece kullanılan işgücü zamanının azalması ile birlikte lokma fiyatı da uygun bir hale gelmiştir.

Manisa lokma dağıtımındaki en büyük sorun İzmir’e olan mesafesidir. Her ne kadar sabuncubeli tüneli yapılmış olsa da en az 50 km’lik bir mesafe söz konusudur. Buda lokma firmalarının buraya gelmeme sebeplerinden birisidir. Biz biraz sizden biraz bizden anlayışı ile Manisa’daki hizmetlerimizi en uygun rakamlarla vermeye devam ediyoruz.

Lokmanın yanı sıra aşure, pilav, helva dağıtımı gibi hizmetlerimiz de mevcuttur. Bu hizmetlerden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın en az üç gün öncesinden bize haber vermeleri gerekmektedir. Böylece gereken hazırlığı zamanında yapabiliriz. Lokmada olduğu gibi burada da en iyi ve kaliteli malzemeleri özenle seçip temiz ve seri bir şekilde dağıtım yapmaktayız.

Sizde cenazelerinizde, mevlitlerinizde sünnet törenlerinizde, iş yeri açılışlarınızda lokma, helva ya da pilav dağıtımı düşünüyorsanız Bal lokma olarak hizmetinizdeyiz. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir.

Manisa lokma

04Haz 2018

Aliağa lokma firması olarak son zamanlarda yapmış olduğumuz kampanyalarla vatandaşlarımızın bütün isteklerini yerine getirmiş bulunmaktayız. Uygun fiyat politikamız sayesinde lokma döktürmeyen vatandaş kalmamıştır. Kaliteli ve leziz lokma denilince ilk akla gelen Bal lokma olmaktadır. Lokmacılık mesleğinin bütün inceliklerini işlerimizde sergilemekteyiz. Bizim için önemli olan kaliteli hizmet vererek vatandaşlarımızın beğenisini kazanarak sektörde bir marka haline gelebilmektir.

İzmir lokma tatlısı sıradan alalade bir yiyecek değildir. Bu tatlı bir tarihe sahip olup manevi anlamı olan bir yiyecektir. İnsanların paylaşım ve dayanışma duygularının önemli bir simgesidir. Bu tatlı insanların kaynaşmalarının katalizörüdür. Bu tatlı manevi değerlerin önemli bir simgesidir. Bu yüzden de basite alınmayacak kadar önemli bir imalat yapılmalıdır. Bir araç ya da bir kazanla lokmacı olunmamaktadır. Günümüzde he ne kadar altına bir araç çeken ben lokmacıyım dese de lokmacılığın birçok kuralı vardır.

Aliağa lokma kuralları

Düzgün bir Aliağa lokma firması olmanın kuralları nelerdir. Bir kere her şeyden önce temiz ve sağlıklı bir imalat yapmak zorundasınızdır. Temiz olmayan bir üretimin lezzetli olması da beklenemez. Firmamız temizliği ile haklı bir ün kazanmıştır. Lezzetli lokma ise bizim uzmanlık alanımızdır. Lokmalarımızın tadına bakıp ta tabağını bitirmeyen insan yoktur. İster aç isterse de tok olsun ikram edilen lokmayı sonuna kadar bitirmektedirler. Bazı lokmacıların yaptığını insanlar yiyemedikleri için tabaklarını bitiremeden bir kenara bırakmaktadırlar.

Aliağa lokma fiyatı dağıtılan lokmaya göre belirlenmekte olup şehir merkezi ile aynı rakamlara sahiptir. Burada önemli olan dağıtılacak lokmanın miktarıdır. Bazı firmalar mesafeyi bahane edip aşırı yüksek rakamlar istemektedirler. Kimisi ise aşırı ucuz rakamlar vermektedirler. Aşırı ucuz rakam veren firmalara karşı dikkatli olmakta fayda vardır. Bu firmalar ya kalitesiz malzeme kullanmaktadırlar. Yada dağıtımı eksik bir şekilde yapmaktadırlar.

Düzgün ve kaliteli lokmanın bir maliyeti bulunmaktadır. Anormal olan fiyatlara karşı şüphe ile yaklaşmanız sizin faydanızadır. Kalitesiz lokma ile hem hayrınız yerini bulmayacak hem de insanlara zarar verme ihtimaliniz bulunacaktır. Bu yüzden de kaliteli lokmanın adresi olan Bal lokmadan şaşmamanızı öneririz.

Aliağa lokma

26Nis 2018

İzmir’in yeni merkezi Bayraklı olmaya çok yakın. Buradaki kamu kurum ve kuruluşlarının sayısının artması ile bambaşka bir görünüme sahip olmaya başlamıştır. Bayraklı lokma dökümü de bu yeni görünüme uygun modern ve düzgün bir şekilde olmak zorundadır. İzmir lokma firmalarının birçoğunun önemsemediği Bayraklı ilçesi artık hatırı sayılır bir iş olanağına kavuşmuştur. Burada lokma dökmek artık eskisi gibi değildir.

Bayraklı yeni gelişmesi ile birlikte birçok iş koluna da ev sahipliği yapmaya başlamıştır. Yeni açılan iş yerlerinin işe başlarken en çok tercih ettikleri ise lokma dökümüdür. Lokma dağıtarak yeni bir işe başlamak hem tanıtım hem de birçok duayı alarak işe başlamaktır. Değişik sunumlarla lokma dağıtımımızı gerçekleştirmekteyiz. Böylece bir ş yeri açılışının renkliliğine renk katmaktayız. Elbette sadece iş yeri açılışlarında Bayraklı lokma hizmeti vermiyoruz. Diğer nedenlerle de lokma dökümü gerçekleştiriyoruz.

Bayraklı lokma dökümünde yenilikler

Bayraklı lokma dökümünün diğer yerlerdeki faaliyetlerden farklı olduğundan bahsetmiştik. Peki, diğer yerlerden farkı nedir. Yani olan ne vardır. Bir kere buradaki lokma dökümü çok farklı seçeneklere sahip olmalıdır. Örneğin farklı sunumlarla zenginleştirilmelidir. Çünkü daha önce de söylediğimiz gibi buradaki lokma dökümlerinin çoğu ya bir iş yeri ya da bir mağaza açılışına denk gelmektedir. Elbette diğer nedenlerle lokma döktürenler de farklı sunumları denemek isteyebilir.

Buradaki lokma dökümünde hız ve seri olmak çok önemlidir. Öyle eskisi gibi 2 saatte lokmayı dökeyim burada ters sonuçlara yol açabilmektedir. Biranda oluşan kalabalığa seri bir hizmet vermelidir. İnsanların saatlerce bekleme zamanı yoktur. Biran önce lokmasını alacak duasını yapacak ve yoluna devam edecektir. Buradaki lokma dökümlerinde hız çok önemlidir. Buda iyi bir usta ile mümkün olmaktadır. Eğer acemi bir ustaya denk gelirseniz aşırı kalabalık karşısında ne yapacağını bilemeyecek ve işin altında kalacaktır.

Bayraklı lokma dökümünde bir diğer önemli hususta lokmanın lezzeti ve kalitesidir. Bunu da iki şey belirler. Bir sağlıklı üretim, ikincisi de kaliteli malzeme kullanmak. Birçok firmanın aksine biz maliyetten kaçmıyoruz. İşin hakkı ne ise onu veriyoruz. Sağlıklı ve leziz lokma üretmek bizim işimizdir.

Bayraklı lokma

23Eki 2017

Karabağlar lokma firmasının en büyük sorunu park etme yeri bulmaktır. Sanayi ve yaşam alanlarının iç içe geçmesinden dolayı burada mesai saatleri içerisinde park yeri bulmak çok zordur. Bu yüzden burada lokma döktürecek vatandaşlarımızın lokma döküm saatinde park yeri ayarlamaları önemli rica olunur. Gerek yoğun araç trafiği gerekse de dar sokaklar bizim için oldukça olumsuz bir durum yaratmaktadır.

İzmir lokma tatlısı dağıtımını her hangi bir nedenle yaptırmak isteyebilirsiniz. Bir yakınınızı kaybetmiş ve bu yüzden lokma dağıtmak isteyebilirsiniz. Bir iş yeri açılışınızda insanların manevi desteğini alarak yola çıkmak isteyebilirsiniz. Bir düğün, sünnet ya da nişan töreninizde misafirlerinize güzel bir ikram olarak lokmayı düşünebilirsiniz. Karabağlar lokma firması olarak bütün bu günlerinizde size birinci sınıf bir hizmet sunmaktayız.

Karabağlar lokma fiyatı neye göre belirlenir

Karabağlar lokma fiyatı ilk olarak kullanılan malzemenin miktarına göre belirlenir. Kaç kişilik lokma dökülecek ise ona göre bir fiyat verilir. Telefonda konuşulduğu üzere kaç kişilik lokmaya kaç lira denmişse o rakam alınır. Bunun dışında her hangi bir ücret istenmez. Bazı firmaların 300 kişilik lokma isteyen vatandaşlarımıza 400 kişilik lokma dağıttım biraz daha ödeme yapmalısınız gibi şeyler söyledikleri duyulmaktadır. Bu son derece kötü bir durum olup bu tür firmalardan uzak durmalısınız.

Karabağlar lokma fiyatı şehir merkezi fiyatları ile aynı rakamlara sahiptir. Burada önemli olan bazı firmaların uygun diyerek size çok farklı rakam vermeleridir. Bu firmaların gerçekte yaptıkları ise ya malzemeden çalmakta ya da kalitesiz ürün kullanmaktadırlar. Malzemeden çalarak yapılan lokma dağıtım esnasında kendini belli etmekte ve sayı olarak yetersiz kalmaktadır. Ama düşük kalite kullanılan malzemelerden yapılan lokma ise ciddi sağlık problemleri oluşturmaktadır. Ayrıca bu lokmaların lezzeti de oldukça yavan olmaktadır.

Biz ürünlerimizde her zaman taze ve kaliteli un, şeker ve yap tercih etmekteyiz. Çünkü yaptığımız işin bir hayır iş olduğunun farkındayız. Bu yüzden de sözde değil özde vatandaşların yanında olduğumuzu göstermekteyiz. Kaliteli, lezzetli ve temiz lokmanın adresi bellidir. Arayın ayrıntıları görüşelim.

 

Karabağlar Lokma

05Eyl 2017

Ürkmez lokma firması bulmak burada yaşayan vatandaşlarımız için gerçekten de oldukça zordur. Çünkü Ürkmez de kışın yaşayan insan sayısı oldukça azdır. Yazın tatilcilerin lokma dağıtma isteklerini de genelde İzmir lokma firmaları yerine getirmektedir.  Buradaki tek sorun ise İzmir’e olan uzaklığıdır. Bir çok vatandaşımız İzmir’deki fiyatların burada da geçerli olmasını istemektedirler. Oysa bu tek taraflı bir düşüncenin ürünüdür.

Ürkmez’in merkeze olan mesafesi  70-80 km civarındadır. En basit bir hesaplama ile buraya gelecek aracın yakacağı mazot parası 80 liradan aşağı olmayacaktır. Zaten lokma dağıtımında öyle yüksek karlarla çalışmamaktayız. Bir kişi 300 kişilik Ürkmez lokma dağıtımı istediğinde eğer yol parasını karşılamıyor ise bize bir para kalmamaktadır. Yaptığımız işin hayır işi olduğunun bilincinde olarak mümkün olan en aşağı rakamlarla hizmet vermeye çalışıyoruz.

Hayır için Ürkmez lokma

Buradaki bütün lokma dökümlerimizde genelde yol parasının yarısını alarak geldik. Şimdiye kadar yapmış olduğumuz bütün Ürkmez lokma dağıtımları da buradaki vatandaşlar tarafından beğeni ile karşılanmıştır.  Buradaki vatandaşlarımızın en çok istediği lokma çeşidi ise keten tohumlu lokma çeşidimizdir. Ürkmez halkının  en beğendiği bu lokmanın rayihası ve tadı damaklarda bir yer edinmiştir.

Biz buradaki insanların hayır işleme sevdalarını bir süre daha desteklemeye devam edeceğimizi bildiririz. Fakat sizden de isteğimiz fiyat konusunda daha anlayışlı olmanız ve bize destek olmanızdır.  En azından yol ücreti konusunda bize vereceğiniz destek çok önemlidir. Böylece kaliteli ve birinci sınıf bir lokmanın  buradaki dağıtımı devam edebilecektir.

Lokma dağıtımı özünde değil tamamen bir hayır işidir. Dolayısı ile hayır işlemek isteyen vatandaşlarımızın bizimle pazarlık yapmaları bu işin mantığına pek uymamaktadır.  Sonuçta hayrı işleyen sizsiniz. Bu işin sevabı size yazılmaktadır. Bize ise eğer işimizi iyi yapmaz isek günahı yazılmaktadır. Bal lokma olarak her zaman için en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz.

En iyi lokma dökümü için de iki şey lazımdır. Birincisi kaliteli malzeme kullanmak, ikincisi de temiz ve sağlıklı bir üretim gerçekleştirmektir.  Bizim ürünlerimiz her zaman için birinci sınıf ve taze malzemeler ile üretilmektedir. Herhangi bir ürünümüzün son kullanma tarihini kontrol ettiğinizde bunu sizde anlayacaksınız.  Temizliğimiz ise çıplak gözle bile görülebilecek bir durumdur.

 

Ürkmez lokmacı

13Ağu 2017

Urla lokma firması arıyorsunuz fakat Urla merkezde bu işi yapan yok. Mecbur İzmir’den bir firma bulmak zorundasınız. Peki, buradan gelen firmada ne gibi özellikler olmalıdır? Ucuz lokmacı mı yoksa temiz ve kaliteli lokmacı mı olacak. İşte bu sorularınıza yanıt vermeye çalışacağız. Bu şekilde lokma dağıtmak isteyen vatandaşlarımız kolaylıkla bir firmaya karar verebileceklerdir.

İlk olarak ucuz lokma nedir, hangi malzemeler kullanılmaktadır? Bu sorunun yanıtı bellidir aslında ucuz lokmada kullanılan malzemeler her zaman için ikinci sınıf olmaktadır. Hiçbir zaman kaliteli un, yağ ve şeker kullanmazlar. Hatta şeker bile kullanmazlar, glikoz şurubu ile geçiştirirler. Ayrıca son derece baştan savma bir iş gerçekleştirirler. 300 kişilik lokma yerine 200 kişilik lokma dağıtıp iş bitti derler.

Urla lokma firmasında kalite nasıl anlaşılır

Urla lokma dağıtımında temizlik ve kalite dikkat edilmesi gereken ana husustur. Hiç kimse pis, lezzetsiz bir yiyecek yemeğe layık değildir. Personelden tutun da aracın içine kadar her şey pırıl pırıl olmalıdır. Zaten araca şöyle bir göz atsanız size gerekli izlenimi verecektir. Kullanılan ürünlerin kalitesi bir yana bayat olmadığını anlamak lazımdır. Bunun içinde dilerseniz kullandığınız malzemeleri inceleyebilir miyim diye sorabilirsiniz. Ürün son kullanma tarihleri size gereken bilgiyi verecektir.

Lokma imalatında kullanılan ve en çok hileye maruz kalan ürün şekerdir. Birçok lokmacı daha ucuz olduğu için glikoz şurubunu tercih etmektedirler. Bu malzemenin insan sağlığı üzerine ne gibi kötü bir etki yaptığı tam olarak bilinmemektedir. Fakat uzmanlar sürekli glikoz şurubundan uzak durun diye uyarmaktadır. Bunun Urla lokma firması tarafından kullanılıp kullanılmadığını anlamak çok kolaydır. Lokmanın tadına baktığınızda eğer boğazınızda bir acı hissediyor ve canınız başka istemiyor ise o şurup glikozludur.

Güzel ve temiz bir lokmacı bulmak zor değildir. Önemli olan sizin bunu istemenizdir. Biz doğal malzemelerden yaptığımız lokmaları dağıtmaktayız. Her zaman için aracımızdan tutun da personele kadar ter temiz bir şekilde hizmet vermekteyiz. Biz yıllardan beri birinci sınıf lokmacı olarak faaliyet yürütmekteyiz.

 

Urla Lokma

26Tem 2017

Çiğli lokma firması bulmak neden zor?

Çiğli son zamanlarda devasa sitelerin hızla yükseldiği bir yerleşim yeri olarak göze çarpmaktadır. Hali ile buradan Çiğli lokma firmasına olan talep oldukça artmıştır. Doğum, ölüm, yeni iş yeri açanlar, sınavını kazanan çocuğu için, her hangi bir nedenle adak adayanlar lokma döktürmek istemektedirler. Fakat pek çok İzmir lokma firması buraya gelmekte tereddüt etmektedir. Çünkü Çiğli merkez ilçe olmasına rağmen merkeze olan uzaklığı bir hayli fazladır. Buda ekstra maliyet anlamına gelmektedir.

Çiğli lokma firması sayısı ise bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azdır. Bu firmaların da gerek fiyatı gerekse de temizliğe verdiği önem yüzünden tercih edilmemektedir. Oysa yaptığımız işin zemininde hayır işlemek vardır. Bunun felsefesine hakim olmayan kişinin bu işi yapmaması lazımdır. Biz bunun bilincinde olarak Çiğlililere her zaman hizmet etmekteyiz.

Çiğli lokma demek sadece merkezi olarak anlaşılmamalıdır. Harmandalı, Güzeltepe gibi oldukça uzakta kalan yerlerde vardır. Bizim buraların her sokağında, her köşe başında hizmete açık olduğumuzu bildirmek isteriz. Güzeltepe ki lokma dökümü sonrasında oluşan memnuniyet tablosunun resmini de altta görebilirsiniz.

Çiğli lokma firmasında arana özellikler

Çiğli firmalarının burada çok yüksek fiyat verdiğinden bahsetmiştik. Üstelik son derece özensiz ve sağlıksız bir üretim gerçekleştirmektedirler. Bu firmalardan lokma döktürürken insanların sağlığını riske attığınızın bilincinde olmalısınız. İnsanların duasını alacak iken bedduası ile karşılaşmayın. Üstelik bu insanlara ve devlete hesap vermek zorunda da kalabilirsiniz.

Çiğli lokma firmasının kullandığı ürünler nasıl olmalıdır. Birincisi gıda ve tarım bakanlığı onaylı olması yetmemektedir. Lokmaya en iyi tepkiyi verecek ürünleri seçmelisiniz. Bu da ustalıkla alakalıdır. Eğer bu işten hiç anlamayan bir lokmacıya iş yaptırıyor iseniz sonuç hüsran olacaktır. Birde dikkat edilmesi gereken ucuz lokma diye sunulan nesnedir. Çünkü bu firmalar ucuz üretim için en kalitesiz ve sağlıksız ürünleri tercih etmektedir. Bir diğer hile yöntemi de 300 kişilik lokma diyerek 100 kişilik lokma dökmektedirler.

Lokma döktürmeden önce firmaya hangi ürünleri kullandığını sormanızda fayda vardır. İllaki piyasada ad yapmış markalar olması şart değildir. Kalitesini ve lezzetini ispatlamış olması yeterlidir.

 

Çiğli lokma firması

19Haz 2017

Kemalpaşa lokma firması bulmak neden bu kadar zor. Kemalpaşa İzmir’e uzaklığı sebebi ile pek çok lokmacının pek de gitmek istemediği bir yerdir. Oysa Kemalpaşa’nın hayırsever vatandaşlarının sayısı bir hayli fazladır. Bu insanlara iyi bir hizmet götürmek yaptığımız işin önemli bir parçasıdır. Çünkü lokmacı demek sadece lokma döken insan demek değildir. Aynı zamanda insanların manevi dünyalarının önemli bir destekçisidir. Yaptığı işin ne olduğunun bilincinde olan insandır.

Biz Uzun yıllardan beri lokma dökümü işi ile uğraşmaktayız. Kemalpaşa lokma dendiğinde ilk akla gelen firmalardan birisi olmamızın sebebi temiz, sağlıklı ve lezzetli lokma dökmemizdir. Bunun yanı sıra Kemalpaşa’dan lokma döktürmek isteyen insanlara her hangi bir zorluk çıkarmamaktayız. Biz biliyoruz ki buradaki hayırsever vatandaşlarımızın alım güçleri çok da fazla olmamaktadır. Fakat paylaşım duygusu oldukça üst seviyelerde görülmektedir.

Kemalpaşa lokma dökümünün kökenleri

Kemalpaşa lokma dökümü ve dağıtımının kökleri çok eskilere gitmektedir. Çünkü Kemalpaşa’nın geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. Buda şu anlama gelmektedir. Burası İzmir’den uzak diye ikinci sınıf bir lokma dökemezsiniz. İllaki birinci sınıf olmak zorundadır. Eğer bir şekilde herhangi bir hile yapacak olursanız buradan bir daha lokma işi almanız mümkün değildir. Biz bunun fakında olarak her zaman en iyi bir şekilde lokma hizmeti vermeye çalışmaktayız.

Geleneksel İzmir lokma dökümünü en iyi bir şekilde sunmak bizim işimizdir. Sabahın erken saatlerinde dahi Kemalpaşa’da lokma dökmek için gün ağarmadan İzmir’den yollara düşmekteyiz. İnsanların sabah kahvaltısında lokma yemeleri için hamurumuzu yolda karmaktayız. Böylece oraya ulaşır ulaşmaz yağımızı ısıtıp hemen lokma dökümüne başlamaktayız.

Kemalpaşa insanlarının lokma döktürmek için pek çok nedeni vardır. Fakat İzmir’den çok da farklı değildir. Ölenlerin arkasından, sünnet düğünlerinde, iş yeri açılışlarında v.b nedenlerle lokma dağıtımı gerçekleştirmektedirler. Bizim hizmet kalitemizde kim ve neden lokma döktürüyor sorusunun çok fazla önemi yoktur. Bizim için önemli olan insanların alacağı hizmeti en üst seviyede verebilmektir. Bunun için de işinin ehli ustalarımız ve birinci sınıf malzemelerle çalışmaktayız. Bu bizim ana çalışma felsefemiz olup bu ilkeden hiçbir şekilde taviz vermemekteyiz.

 

Kemalpaşa lokma

02Haz 2017

Konak lokma dökümünde dikkat edilmesi gerekenler

Konak lokma firması arayışında olan vatandaşlarımıza birkaç uyarı verelim. Lokma firması sayısında son dönemde önemli bir artış gözlemlenmektedir. Kimisi işini gayet güzel yaparken kimisi de son derece baştan savma iş yapmaktadır. Kayıt dışı veya kayıtlı olmasının yanı sıra en önemli sorun temiz ve sağlıklı bir üretim yapmaktır. Yeni ya da eski fark etmez önemli olan sağlıklı ve temiz bir üretim yapmaktır. Lokma firmalarının bir numaralı denetmeni vatandaşlarımızdır. Onların beğenisini göz önünde bulundurmakta fayda vardır.

Lokma döktürmek genelde bir hayır işidir. İstanbul Ankara gibi büyük şehirlerimizde para ile satılsa dahi genelde halka bedava dağıtılmaktadır. Bu Konak lokma dökümü içinde geçerlidir. Bu durumda ister istemez lokma döktürenin tek amacının hayır işlemek olduğudur. Yani lokmanın yenilebilir kıvamda olması yeterlidir. Ne yağını denetler nede temizliğini şöyle bir bakar geçer. Oysa ilk olarak hayır sahibi lokmacıyı denetlemelidir. Oysa hayır işlemek isterken insanların zarar görmesine vesile olabilirler.

Neden Bal lokma

Bal lokma olarak her zaman tertemiz birinci sınıf bir lokma dağıtım hizmeti vermekteyiz. Sağlıklı bir lokma için gereken azami temizliği sağlamanın yanı sıra maske, eldiven ve bere bizim vaz geçilmez aksesuarlarımızdır. Zaten lokma dökümünü halkın gözü önünde yapmaktayız. Çıplak gözle bile rahatlıkla görülebilmektedir. Şimdiye kadar bırakın en ufak bir şikayeti lokma döktüğümüz her yerden bir çok övgü almaktayız. Bu övgüler hem temizlik hem lezzet anlamında olmaktadır.

Konak lokma fiyatı en çok tartışılan konuların başında gelmektedir. İzmir’in merkezi olması dolayısı ile her hangi bir ekstra yol ücreti söz konusu değildir. Bu yüzden de son derece makul bir fiyat olmak zorundadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken ucuz fiyat veren firmalardır. Bu firmaların birçoğu ucuz lokma diye insanlara bayat ve kalitesiz ürünler sunmaktadır. Üstelik hiç te hijyenik olmayan bir biçimde yapmaktadırlar.

İzmir lokma veya saray lokma dökümünde ilk dikkat edilmesi gereken temizlik meselesidir. Daha sonra ise lezzet gelmektedir. Bunun içinde iki şart vardır. Birincisi kaliteli malzeme ikincisi iyi bir usta şarttır.

 

Konak lokmacı

24May 2017

Balçova lokma firması olmak göründüğü kadar kolay bir iş değildir. İlk olarak temizliğinize son derece önem vermek zorundasınızdır. Çünkü yapmış olduğunuz iş sağlık ile ilgili olup her şeyden önce gelmektedir. Sağlıklı ve temiz bir üretim sağlamadıktan sonra zaten lezzetli bir lokma üretmek de mümkün olmamaktadır.

Lezzetli lokmanın ilk şartı temiz bir üretim sürecidir. Balçova lokma firmasının araç ve gereçleriniz temiz olmalıdır. İnsanlar bir bakışta bu temizliği fark edebilmelidir. İnsanların düşüncelerinde temizliğe dair en ufak bir soru işareti bulunmamalıdır. Örneğin bir aletiniz kazara yere düşerse onu hemen güzelce silip temizleyerek tekrar kullanmalısınız. Yere düşen bir lokmayı alıp çöpe atmalısınız. Her yer temiz diyerek bu lokmayı insanlara sunamazsınız.

Balçova lokma firmasında temizliğin önemi

Balçova lokma döktürmek isteyen insanların çok da dikkat etmediği bir unsur da yağ ve hamur kazanlarının temizliğidir. Genelde pek çok lokmacı bu kazanların temizliğini ihmal etmektedirler. Günde 3-5 tane lokma dökmüş evine geç saatte gelmiş bir lokmacı bunu göz ardı etmektedir. Oysa temizlikte en önemli noktalardan birisi bu kazanların temizliğidir. Hangi saatte olursa olsun firmamız bu kazanların temizliğini en ince ayrıntısına kadar gerçekleştirmektedir. Böylece bir sonraki lokma dökümünü gönül rahatlığı ile gerçekleştirmekteyiz.

Güzel bir lokma dökmek için elbette temizlik şarttır. Fakat tek başına yeterli değildir. Aynı zamanda iyi bir usta ve kaliteli malzeme kullanmak ta önemlidir. Kaliteli malzeme denince akla hemen bilindik markaların gelmemesi lazımdır. Bu markaların dışında da oldukça kaliteli malzemeler bulunmaktadır. Örneğin herkes belirli bir marka unun en iyi olduğunu düşünmektedir. Fakat Efsane markalı un da lokma üretiminde oldukça iyi sonuçlar vermektedir.

Gelelim ustaya; iyi bir lokma ustası olmak için sadece yıllarını bu işe vermiş bir ustanın yanında öğrenerek bu işi yapabilirsiniz. Bütün püf noktalarına hakim olmak zorundasınızdır. Her hangi bir terslik çıktığında hemen müdahale ederek olumsuz bir sonucun ortaya çıkmasını engellemelisiniz. Lokma demek hayır demektir. İzmir lokma demek lezzet demektir. Buda ancak iyi bir usta ile mümkündür.

 

Balçova lokma

  • 1
  • 2
Hemen Ara
WhatsApp Yazın