İzmir Lokma

İzmir lokma hizmetinde firma seçimi

izmir lokmaİzmir merkezi başta olmak üzere ilçeleri de dahil oldukça yaygın bir İzmir lokma kültüründen bahsetmek çok doğru olacaktır. İzmir halkının düğünlerinde, sünnetlerinde, mevlitlerinde lokma döktürme geleneği yıllardan beri süregelmektedir. Günümüzde lokma işi yapan yüzlerce firma bulunmaktadır. Lokma döktürmek isteyen birisi bu firmalardan hangisi ile çalışacak, neye göre firma seçecektir. İşte bu yazımızın konusu da budur.

İster Bergama’da olun isterseniz de Alsancak’ta yaşayın İzmir lokma hizmeti almak istediğinizde profesyonel ve bu işi düzgün bir şekilde yapan bir firma bulmalısınız. Profesyonel bir firmada ilk olması gereken özellik kaliteli, temiz, sağlıklı ve lezzetli bir lokma imalatıdır. Lokmanın kalitesi eğer tadına bakma şansınız yoksa kullandığı un, şeker ve yağa bakarak belirleyebilirsiniz. Piyasada kalitesi bilinen pek çok markanın ismini bilmek size yardımcı olacaktır.

İzmir lokma firması seçiminde dikkat edeceğiniz bir hususta firmanın temizliği olmalıdır. Bunu anlamanın yolu da oldukça basittir. Lokma dağıtacağınız yere araç geldiği zaman hemen şöyle aracın içerisini bir göz gezdirmeniz size yeterli bir fikir verecektir. Kazanın temizliği en çok dikkat edilmesi gereken yerdir. Ayrıca dağıtım esnasında lokmacının yanında durarak bu kontrole devam etmeniz de olumlu olacaktır.

Korsan Firmalara Dikkat

Düzgün bir İzmir lokma firması öyle üç kuruşa lokma döken bir firma değildir. Biliniz ki ucuz etin yahnisi yavan olur deyişini lokmaya uyarlarsak ucuz lokmanın tadı sünger gibi olur. Evet, piyasada lokma döken bazı firmaların üretimleri sünger tadında olmaktadır. Bu benzetme bize ait olmayıp bu tür firmalardan lokma yiyen insanların kullandığı bir tabirdir.

İzmir lokmacı firmasında dikkat edeceğiniz bir hususta dağıtımın süresidir. Bazı firmalar 300 kişilik bir lokma dökmesi gerekirken dağıtımın süresini kısaltmak için 250 kişilik bir lokma döküp hayır sahibine işlem tamam diyerek yalan söylemektedirler. Bu sadece etik olmayıp aynı zamanda bir çeşit hırsızlıktır.

Ustasından İzmir lokma dağıtım hizmeti

izmir lokmacıİzmir lokma yapımı ve dağıtımı ustalık isteyen bir iştir. Her ne kadar son zamanlarda bu işi çok kolay bir şekilde yaptığını söyleyenler olsa da gerçekte birçok püf noktası olan inceliklere dikkat edilmesi gereken bir işler bütünüdür. Başta İzmir olmak üzere civar il ve ilçelerde lokma, pilav, helva, aşure dağıtımı gibi hizmetler vermekteyiz. Kaliteli ve sağlıklı lokma üretimlerimizin bütün aşamaları şeffaf olup her zaman denetime açıktır.

Bizimle şu veya bu şekilde tanışmış olan lokma döktüren veya lokmalarımızın tadına bakanların çok iyi bildiği gibi müşteri memnuniyeti bizim için her zaman birinci önceliğimizdir. Genel hatları ile bizimle anlaşma yapan müşterilerimize şu hizmetleri sunmaktayız. Kararlaştırılan gün ve saatte zamanında lokma hamurumuz hazır bir şekilde bekliyoruz. Lokmalarımızı pişirip dağıttıktan sonra temizliğimizi yapıp oradan ayrılıyoruz. Siz hiçbir şeye dokunmuyor sadece misafirlerinizle ilgileniyorsunuz.

Usta bir işçilik ile acemi bir işçilik arasındaki farkı anlatmaya elbette gerek yoktur. Fakat size kısaca şunu söyleyelim. Birisinde paranızın tam karşılığını fazlası ile alırsınız diğerinde paranız ile rezil olmak deyimini yaşayarak öğrenirsiniz. Birisinde tam sayıda hatta fazlası ile lokma dağıtımı gerçekleşirken diğerinde yarı yarıya zarar etmeniz söz konusudur.

İzmir Lokma Organizasyonu

İzmir lokma tatlısı basit bir dağıtım işi değildir. Birçok bileşenin hesap edildiği, birçok nedenin bir araya geldiği bir organizasyondur. Bir kere yüzlerce kişiye yiyecek bir şeyleri sıcak bir şekilde ve seri olarak sunmak zorundasınız. Buda iyi bir usta ve beceri ile mümkündür. Günümüzde her ne kadar lokma ustasıyım diyen yüzlerce insan bulunsa da bu organizasyonu yaparken durumları ortaya çıkmaktadır. Sadece bir lokma aracı ile usta olunmamaktadır.

Lokma ustası demek çıkabilecek sorunları önceden kestirip ona göre önlem alıp sorun daha çıkmadan önleyen kişidir. Nerede hangi lokma nasıl dökülür, hangi lokma kalabalıklarda hangi lokma sakin yerde daha rahat dağıtımını bilen kişidir. Yağın kızgınlık derecesini termometre ile değil bir bakışta anlayan kişidir. Sadece lokma değil pilav, helva ve diğer dağıtımları da ustalıkla yürütebilendir.

Lokma Organizasyonu Nasıl yapılıyor?

izmir lokmaLokma organizasyonu için profesyonel bir firma ya da işini iyi bilen bir usta ile çalışılması gerektiğini söyledik. Bir şekilde lokma dökümüne karar verdiniz ve bir firma ile anlaştınız diyelim. Bundan sonraki süreç nasıl işleyecek sizin üzerinize düşen görev var mıdır? Ya da ne gibi bir hizmet alacağınızdan bahsedelim. Bizimle iletişime geçtiğiniz andan itibaren lokmanızın dökülmüş olduğunu sayabilirsiniz. İlk iletişimde kaç kişilik ve nerede ne dağıtmak istediğinizi soruyoruz. Lokma hariç diğer hizmetlerimiz için en az bir hafta öncesinden randevu almanız önemlidir.

Acil lokma döktürmek isteyen vatandaşlarımıza eğer programımızda boşluk söz konusu ise anlaşma sağlıyoruz. Hızlı bir şekilde lokmanın döküleceği yere yolculuğumuz başlıyor. Daha yola çıkmadan hamurumuzu karıyoruz ki dağıtım yerine geldiğimizde hamurumuz kızartmaya hazır halde olsun diye. Dağıtımın amacına uygun olarak istediğiniz bir müzik yayınını veya kuran dinletisini son sistem cihazlarımız vasıtası ile icra ediyoruz.

Lokma organizasyonunda en çok merak edilen konulardan birisi de sayı ve ya adet nasıl belirleniyordur. Bunda da oldukça pratik bir şekilde size tabak sayılarımızı gösteriyoruz. Zaten dağıtım esnasında birçok müşterimiz bu konuda en iyi firmalardan birisi olduğumuz her zaman dile getirmektedirler. Lokma makinasının son kazanı atıldığında mutlaka müşterimize haber veriyoruz. Böylece her hangi bir planı varsa ona göre önlem almasının yolunu açmış oluyoruz.

Profesyonel İzmir lokma Hizmeti

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi günümüzde İzmir lokma firma sayısında bir enflasyon yaşanmaktadır. Son zamanlarda gerek lokmaya olan talebin artması gerekse de insanların kolay diye gözüne kestirip yapabileceği bir iş olması sebebi ile lokma firmalarının sayısında oldukça yüksek bir artış olmuştur. Buda hem sektöre olumlu bir yansıması olmuş hem de olumsuz etkileri söz konusudur. Olumlu etkisi rekabet oldukça kızışmıştır. Olumsuz yönü ise fiyat rekabeti diyerek insanların kandırılması sonucu işini düzgün yapan firmalar da şaibe altında kalmaktadırlar.

Burada iş lokma döktüren vatandaşlarımızın sapla samanı ayırt edebilme yeteneğinde yada bilgisinde yatmaktadır. Çünkü kaliteli ve düzgün bir hizmet almak isteyenler bizimle hiçbir şekilde fiyat pazarlığı yapmayıp nasıl bir üretim yaptığımızla ilgilenmektedir. Elbette herkes yıllardır lokma döktürmüyor çoğu vatandaşımız ilk defa lokma döktürmek istediklerini bize bildirmektedirler. Bu tür insanlara tavsiyemiz firmanın önceki işlerini sorgulamanızdır. Hatta eğer bir lokma dağıtımına denk gelirseniz mutlaka yanaşıp bir tabak alarak lokmanın tadına bakınız. Bu firma hakkında size en iyi fikri verecektir.

İzmir Hayır Lokması Dağıtımı

izmir lokmaİzmir hayır lokması dağıtacak vatandaşlarımızın tek yapmaları gereken bize bir telefon açmalarıdır. Nerede, ne zaman, kaç kişilik hangi hizmet almak istediğini belirttikten sonra belirlenen randevuya gelerek kendisi misafirleri ile ilgilenirken biz geriye kalan bütün işlemleri onun yerine ifa etmekteyiz. Belirlenen yer ve zamana firmamız her zaman için en az yarım saat erken gelmekte böylece park yeri, elektrik sorunu gibi işlemleri önceden çözmektedir. Bizim için hiçbir şekilde verilen yerde zamanında olmamak gibi bir sorun yaşanmamaktadır. Birçok firma profesyonelliğin birinci kuralı olan zamanında yerinde olmak gibi bir olayı ya küçümsemekte veya bilmemektedirler. Biz lokmamıza başlarken siz ister konuklarınızla ilgilenin isterseniz de lokma dağıtımını seyrederek manevi dünyanızla baş başa kalın.

İzmir Lokma Dağıtımı İçin Tavsiyeler

İzmir lokma dağıtımında olabilecek tavsiyeler esasında yazının bütünü içerisinde yer almaktadır. Burada genel bir şekilde toparlayacak olursak başlıca şu şekildedir. Lokma dağıtımı yaptıracak vatandaşlarımızın ilk dikkat etmeleri gereken unsur hiçbir zaman fiyat olmamalıdır. Elbette fiyat önemlidir olduğundan fazla bir ücret ödemenizi istemiyoruz. Fakat ucuz lokma diyenlere de kanmamalısınız.

Siz bir hayır işlemek için lokma dağıtıyorsunuz. Hayrınızın tam olarak yerine ulaşması için de kaliteli ve lezzetli bir lokma dağıtılsın istemez misiniz? İşte birçok hayır sahibinin belki de hiç dikkat etmediği bir konuda budur. Eğer kendisi ve ailesi yiyecek ise lokmanın kalitesini önemsemekte fakat başkalarının ne yediği çok da önemli olmamaktadır. Oysa hiç tanımadığınız bir insandan alacağınız hayır duasının yerini hiçbir şey doldurmayacaktır.

İzmir’in En İyi Lokmacısı

İnternet üzerinden bir lokmacı bulmanız oldukça kolaydır. Fakat İzmir’in en iyi lokmacısı için doğru adreste olduğunuzu bildirelim. İnternette veya el ilanlarında daha çok dikkat çeken ucuz İzmir lokma kelimesidir. Oysa biz kaliteli ve lezzetli lokmayı uygun fiyat politikası ile sunmaktayız. Eğer yolunuz bizim lokma dağıtımımıza denk gelirse mutlaka bir tabak alarak lokmalarımızın tadına bakınız. Böylece ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız. Dışı çıtır, içi tam pişmiş pamuk gibi lokmalarımızı gerçek şeker şerbeti ile tatlandırarak ağzınızda bir lezzet şöleni oluşturmaktayız. Son söz olarak firma seçiminde sağlıklı imalat, ekonomik fiyat, dürüst bir ticaret anlayışı ile zamanında ve yerinde hizmet almanızdır. Doğru ve düzgün lokmanın adresi elbette Bal lokma firmasıdır. Sloganımızda da dediğimiz gibi lokmada lezzet, lezzete güven.

 

Hemen Ara
WhatsApp Yazın