İzmir Lokma

İzmir lokma hizmetinde firma seçimi

İzmir merkezi başta olmak üzere ilçeleri de dahil oldukça yaygın bir İzmir lokma kültüründen bahsetmek çok doğru olacaktır. İzmir halkının düğünlerinde, sünnetlerinde, mevlitlerinde lokma döktürme geleneği yıllardan beri süregelmektedir. Günümüzde lokma işi yapan yüzlerce firma bulunmaktadır. Lokma döktürmek isteyen birisi bu firmalardan hangisi ile çalışacak, neye göre firma seçecektir. İşte bu yazımızın konusu da budur.
İster Bergama’da olun isterseniz de Alsancak’ta yaşayın İzmir lokma hizmeti almak istediğinizde profesyonel ve bu işi düzgün bir şekilde yapan bir firma bulmalısınız. Profesyonel bir firmada ilk olması gereken özellik kaliteli, temiz, sağlıklı ve lezzetli bir lokma imalatıdır. Lokmanın kalitesi eğer tadına bakma şansınız yoksa kullandığı un, şeker ve yağa bakarak belirleyebilirsiniz. Piyasada kalitesi bilinen pek çok markanın ismini bilmek size yardımcı olacaktır.
İzmir lokma firması seçiminde dikkat edeceğiniz bir hususta firmanın temizliği olmalıdır. Bunu anlamanın yolu da oldukça basittir. Lokma dağıtacağınız yere araç geldiği zaman hemen şöyle aracın içerisini bir göz gezdirmeniz size yeterli bir fikir verecektir. Kazanın temizliği en çok dikkat edilmesi gereken yerdir. Ayrıca dağıtım esnasında lokmacının yanında durarak bu kontrole devam etmeniz de olumlu olacaktır.

Korsan Firmalara Dikkat

Düzgün bir İzmir lokma firması öyle üç kuruşa lokma döken bir firma değildir. Biliniz ki ucuz etin yahnisi yavan olur deyişini lokmaya uyarlarsak ucuz lokmanın tadı sünger gibi olur. Evet, piyasada lokma döken bazı firmaların üretimleri sünger tadında olmaktadır. Bu benzetme bize ait olmayıp bu tür firmalardan lokma yiyen insanların kullandığı bir tabirdir.
İzmir lokma firmasında dikkat edeceğiniz bir hususta dağıtımın süresidir. Bazı firmalar 300 kişilik bir lokma dökmesi gerekirken dağıtımın süresini kısaltmak için 250 kişilik bir lokma döküp hayır sahibine işlem tamam diyerek yalan söylemektedirler. Bu sadece etik olmayıp aynı zamanda bir çeşit hırsızlıktır. Bu tür firmalara karşı vatandaşlarımızın uyanık olmasında fayda vardır.

Doğru ve düzgün lokmanın adresi elbette Bal lokma firmasıdır. Sloganımızda da dediğimiz gibi lokmada lezzet, lezzete güven.

 

İzmir lokma

WhatsApp Yazın